phoneRed 03142414594-5

smartphone 09133187343

redsms  500097777777000

khandaniha

ضایعات مس ، چدن ، اهن

ضایعات مس ، چدن ، اهن

settings.png ضایعات فلزی، بازیابی و استفاده از فلزات با ارزش قابل توجهی که در طول فرآیندهای صنعتی تولید می شوند، به شمار می روند. می توان چندین نوع ضایعات فلزی را نام برد از جمله ضایعات فلزی مس و چدن و آهن که در ادامه به آنها پرداخته خواهد شد.

ادامه مطلب


ضایعات فلزی و هوش مصنوعی

ضایعات فلزی و هوش مصنوعی

settings.png امروزه صحبت از chat GPT و هوش مصنوعی از مطالب بروز دنیا می باشد.

به همین منظور تصمیم گرفتیم نظر هوش مصنوعی در رابطه با ضایعات فلزی و بازیافت ضایعات را جویا شویم.

در ادامه  پاسخ های Chat GPT  در این رابطه را خواهید دید.

لازم به ذکر است کلیه ی عکس های این مطلب توسط هوش مصنوعی ایجاد شده است.

ادامه مطلب


بوته چدنی چیست؟

بوته چدنی چیست؟

settings.png بوته چدنی چیست؟

برای حرارت دهی و ایجاد مذاب نمیتوان بصورت مستقیم از کوره استفاده می کند. در واقع فرایند ذوب کردن نیاز به قطعات و ابزار مخصوصی دارد تا مواد و عناصر در این پروسه دچار افت کیفیت و یا آسیب نشوند. برای جلوگیری از ارتباط مستقیم شعله و سوخت با ماده مذاب از بوته گرافیتی استفاده می‌کنند. به کمک بوته چدنی می‌توان حرارت لازم را از طریق دیواره‌های به مذاب انتقال داد.

ادامه مطلب


فروش ضایعات فلزی برای بازیافت

فروش ضایعات فلزی برای بازیافت

settings.pngامروزه فروش ضایعات فلزی ، قراضه آهن و براده آهن و برده مس و چدن و ... بازار پر رونقی دارد. به گونه ای که دیگر  نباید از دیدن همسایه تان که مقداری قراضه آهن در دست و مقداری در انباری پنهان نموده است تعجب کنید!

ادامه مطلب


آند یوک (Anode Yoke)

آند یوک (Anode Yoke)

settings.png آند یوک که به عنوان براکت نیز شناخته می‌شود، می‌تواند با ریخته‌گری فولاد از ضایعات فولادی ساخته شود. برای جوشکاری صفحات فولادی معمولاً از فولاد استفاده می شود.هر بازو از بدنه مذکور امتداد یافته و به یک آند کربن متصل است . هر بازو همچنین شامل یک سطح مقطع کاهش یافته است ، مشخصه آند یوک بدین صورت است که سطح مقطع کاهش یافته گفته شده حداقل یک سوراخ را شامل می شود

 

ادامه مطلب


ریخته گری قطعات فولادی

ریخته گری قطعات فولادی

settings.png یکی از کهن ترین روش های شناخته شده برای بدست آوردن شکل مطلوب فلزات ریخته گری می باشد.

 درصد بالایی از کالاهای تولید شده حاوی حداقل یک قطعه ریخته گری می باشند. فرآیندهای ریخته‌گری اغلب زمانی استفاده می‌شوند که تولید شامل اشکال پیچیده بوده، یا قطعات دارای مقاطع توخالی یا حفره‌های داخلی باشند.

ادامه مطلب


چدن داکتیل چیست؟ مرکز تولید و فروش چدن داکتیل

چدن داکتیل چیست؟ مرکز تولید و فروش چدن داکتیل

settings.png چدن داکتیل چیست؟

چدن داکتیل در برابر ضربه ، طویل شدن و مقاومت به سایش مقاوم است که این به دلیل ساختار گرافیت کروی موجود در فلز است. فولاد Ductile همان آهن چدن داکتیل است که اسفروئیدی نامیده می‌شود.هر دو چدن داکتیل و معمولی در داخلشان گرافیت وجود دارد . اگر شما از نزدیک ( با میکروسکوپ قدرت بالا بابزرگنمایی ۱۰۰x یا بیشتر) در چدن معمولی (خاکستری) نگاه کنید، خواهید دید که تکه‌های گرافیت مانند خطوطی که “دانه‌های برف” نامیده می‌شوند، به نظر می‌رسند.

ادامه مطلب


ضایعات چدن

ضایعات چدن

settings چدن چیست؟

چدن یک فلز مات از یک رنگ تیره است که خود را به قالب سازی وام می دهد. برخلاف فولاد ، چدن ضعیف جوش داده شده است و جعلی نیست. این ماده به دلیل دارا بودن کربن بالا از دوام بسیار بالایی برخوردار است و ۸٪ از فولاد سبک تر است که در نتیجه باید بگوییم چدن یک فلز آهنی است که باعث افزایش سختی ، استحکام و دوام بالا با هزینه کم و همینطور مقاومت در برابر ویژگی ها و خواص ریخته گری عالی شده است.

چدن یکی از مهمترین و پرکاربردترین انواع از آلیاژهای آهن می باشد که ترکیب شیمیایی لازم را با کربن داده و به این حالت در آمده است. در بیشتر موارد ، چدن در جایی استفاده می شود که قسمت های قوی از شکل پیچیده حاصل شود.

ادامه مطلب


فولاد آلیاژی و دیگر هیچ!!

فولاد آلیاژی و دیگر هیچ!!

settingsخودِ فولاد در واقع نوعی آلیاژ است. اما تمام گونه‌های فولاد را آلیاژ نمی‌خوانند. ساده ترین نوع فولاد که تقریبا می‌توان گفت آهن است (نزدیک به ۹۹٪) خود با عنصر کربن آلیاژ شده‌است (بسته به نوع فولاد از ۰٫۱٪ تا ۱٪ ). بنابراین منظور از آلیاژ فولاد، ترکیبی از فولاد، کربن و دیگر عنصرها است. عنصرهایی که بیشتر برای این هدف کاربرد دارند، عبارتند از: منگنز (پرکاربردترین)،  نیکل ، کروم، مولیبدن، وانادیم، سیلیسیم و بور. و عنصرهای کم کاربردتر عبارتند از: آلومینیم، کبالت،  مس ، سریم، نیوبیم، تیتانیم،  تنگستن ، قلع، روی،  سرب  و زیرکونیم.

 

ادامه مطلب


ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ زﺑﺮي ﺳﻄﺢ ﻓﻮﻻد آﻟﻴﺎژي

ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ زﺑﺮي ﺳﻄﺢ ﻓﻮﻻد آﻟﻴﺎژي

settings ﻣﺎﺷﻴﻦﻛﺎرى ﺳﺮﻋﺖ ﺑﺎﻻ داراى ﻣﺰاﻳﺎى ﻣﺘﻌﺪدى از ﻗﺒﻴﻞ اﻓﺰاﻳﺶ ﺗﻮﻟﻴﺪﭘﺬﻳﺮى، ﻛﺎﻫﺶ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺗﻮﻟﻴﺪ و ﺑﻬﺒﻮد ﺧﻮاص ﻗﻄﻌﻪﻛﺎر ﻧﻬﺎﻳﻲ اﺳﺖ. از ﺳﻮى دﻳﮕﺮ، زﺑﺮى ﺳﻄﺢ ﻧﻬﺎﻳﻲ از ﻣﻬﻢﺗﺮﻳﻦ ﺷﺎﺧﺼﻪﻫﺎى ﻛﻴﻔﻴﺖ ﻗﻄﻌﻪ ﻣﺎﺷﻴﻦﻛﺎرى ﺷﺪه ﻣﻲﺑﺎﺷﺪ. در اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ، راﺑﻄﻪ ﺑﻴﻦ ﭘﺎراﻣﺘﺮﻫﺎى ﻓﺮزﻛﺎرى ﺳﺮﻋﺖ ﺑﺎﻻ و ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺳﻄﺢ ﻗﻄﻌﻪ ﻓﻮﻻد آﻟﻴﺎژى ٧٧٦٥/١ ﺑﺎ ﺳﺨﺘﻲ ٥٠ راﻛﻮلﺳﻲ در ﺣﻀﻮر ﺳﻴﺴﺘﻢ روانﻛﺎرى ﺑﺎ ﺣﺪاﻗﻞ ﺳﻴﺎل ﺑﺮﺷﻲ ﺑﺮرﺳﻲ ﮔﺮدﻳﺪ. ﭘﺎراﻣﺘﺮﻫﺎى ﺳﺮﻋﺖ ﺑﺮﺷﻲ، ﻧﺮخ ﭘﻴﺸﺮوى و ﻋﻤﻖ ﺑﺮش ﻣﺤﻮرى و ﺷﻌﺎﻋﻲ، ﺑﻪﻋﻨﻮان ﭘﺎراﻣﺘﺮﻫﺎى اﺻﻠﻲ ﻓﺮآﻳﻨﺪ ﻓﺮزﻛﺎرى در ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﻧﺪ. 

ادامه مطلب